SEZON KAPANIŞ KONSERİ

25.05.2017 Perşembe


Şef

Solistler

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Osmangazi Salonu

Tarih

25.05.2017

Saat

20:00

Program


JANOSKA STYLE GOES SYMPHONIC

BBDSO, 2016 - 2017 KONSER SEZONUNU DÖRT ÜSTÜN YETENEKLİ MÜZİSYENDEN OLUŞAN “JANOSKA ENSEMBLE” İLE, ENERJİK BİR KONSERLE KAPATIYOR !

BBDSO, 25 Mayıs 2017 Perşembe akşamı gerçekleşecek konserinde, klasik, latin ve tango müziklerini ustaca harmanlayan, ilk albümlerini “Janoska Style”ı, 2016 yılında Deutsche Grammophon’dan çıkaran ünlü “Janoska Enseble”ı sanatseverlerle buluşturacak.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Öğretim Üyesi şef Burak TÜZÜN’ün yöneteceği konserde, Johann STRAUSS, PAGANINI, SARASATE, DE LA RUZ, Roman JANOSKA, MOZART gibi bestecilerin eserlerinden oluşan bir repertuar seslendirilecek. Bu repertuarın düzenleme ve orkestrasyonları grup üyelerinden Frantisek JANOSKA’ya aittir.

“Bir müzik grubu olarak düşündüğünüzde üstün ve özgün yetenekleri aile bağlarıyla bağlı olan “taze bir esinti” gibiler.  Birçok tür içerisinde yeni karma bir tür oluşturup kendi eşsiz “Janoska Stillerindeki” performanslarıyla başarıyı yakaladılar”

Julian RACHLIN

Bu dört müzisyenin küçük yaşlardan itibaren klasik müzikle tanışması, müzikal yönleri oldukça kuvvetli olan anne ve babaları sayesinde mümkün olmuştur. Grubun üyeleri bugün dünya çapında tanınmakta ve hem solo performansları hem de kurdukları grubun üstün performansları karşısında büyük rağbet görmektedirler. Müzik türleri bakımından zengin programlarında, kendi özgün “Janoska Stillerini” anımsatan, oldukça karakteristik bir harmana ulaşmaktadırlar. Janoska Ensemble’ın üyeleri birçok uluslararası yarışmada ödül almıştır ve genç neslin öne çıkan müzisyenleri olarak görülmüştür. Grup üyeleri geniş kapsamlı repertuarları ve sıradışı aranjmanlarıyla tüm müzik tutkunlarına hitap etmektedir. Janoska Ensemble’ı dinlemeye değer kılan da işte sundukları bu çeşitli müzik ziyafetidir.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 25 Mayıs 2017 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

BİLET SATIŞ:

  • Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3 (Mesai Saatleri içerisinde)
  • Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi)
  • Online Bilet Satış: www.biletiva.com

http://www.bursasenfoni.gov.tr/