Stabat Mater

06.02.2020 Perşembe


Şef

Solistler

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Osmangazi Salonu

Tarih

06.02.2020

Saat

20:00

Program


Sergei RAHMANİNOV "Vocalise"
Jean Philippe RAMEAU "Nais Uvertürü"
Giovanni Battista PERGOLESI "Stabat Mater"

BBDSO İLE 17.YÜZYILA “ANTİK” BİR YOLCULUK!

Çoğu konserinde biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenerek izleyicinin büyük ilgisiyle karşılaşan BBDSO, 9 Şubat 2020 tarihli konserinde bu kez sanatseverleri 17.yüzyıl İtalya’sına götürüyor!

Avustralyalı Şef Vladimir Vanshil şefliğinde gerçekleşecek konserde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, ilk olarak Sergei Rachmaninoff’un melankolizm ve biraz da duygusallık içeren sözsüz şarkısı “Vocalise”i seslendirecek. BBDSO, konserde ikinci olarak Fransız besteci Jean Philip Rameau’nun “Nais Uvertürü”nü ilk kez Bursa’lı sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Uluslararası Arenada birçok başarıya imza atmış iki sanatçımız aynı sahnede !

Ödülleri ve başarılı kariyerleriyle ülkemizi büyük başarıyla dünya sahnelerinde temsil eden iki sanatçımız Soprano Görkem Ezgi Yıldırım ve Mezzo Soprano Ezgi Karakaya aynı sahneyi paylaşacak. Konserde Yıldırım ve Karakaya, 1710-1736 yılları arasında yaşamış İtalyan besteci Giovanni Battista PERGOLESI’nin ana yüreğinin acısını simgeleyen dramatik ve unutulmaz başyapıtı “Stabat Mater”i, kentin ödüllü orkestrası Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirecekler.

 Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla, 6 Şubat 2020 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür  Merkezi’nde gerçekleşecektir.

 

http://www.bursasenfoni.gov.tr/

BİLET SATIŞ:

  • Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3 (Mesai Saatleri içerisinde)
  • Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi)
  • Online Bilet Satış:   www.biletinial.com