Barok'tan Klasiğe

09.01.2020 Perşembe


Şef

Solist

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Osmangazi Salonu

Tarih

09.01.2020

Saat

20:00

Program


Barok Repertuarından Seçmeler
Wolfgang Amadeus MOZART ''Senfoni No.35 K.385 Haffner''

BBDSO, YENİ YILIN İLK KONSERİNDE BAROK’TAN KLASİĞE YİNE DOPDOLU!

Yeni yıl konseri ile izleyici rekoru kırarak büyük ilgi ve beğeni toplayan BBDSO, 9 Ocak 2020 akşamı gerçekleşecek konserinde, yaylı çalgıların eşsiz tınıları ile Barok Müziğin dünyadaki önemli temsilcilerinden, Blok Flüt sanatçısı Maurice STEGER’i  şef ve solist olarak ağırlıyor.

Birçok ödül sahibi İsviçreli Maurice Steger, Barok müziğin en önde gelen yorumcularındandır. Müzik eğitimini aldığı Zürih’te yaşamaktadır. Barok müziğin aslına uygun olarak icrası konusunda tarihsel araştırmalar yapmış, Marcus Creed ve Reinhard Goebel’in özel rehberliğinde şeflik çalışmıştır. Sanatçı dünyanın en ünlü Senfoni ve Barok Orkestraları ile Şef ve Solist olarak düzenli olarak konserler vermektedir.

Konserin ilk yarısında Barok Dönem’in ünlü ve sıradışı yapıtlarından seçme eserlerinden oluşan bir program, Şef ve Solist Maurice Steger’in usta yorumu ile  Bursalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Konserin ikinci yarısında ise Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Haffner” başlıklı 35. Senfonisi seslendirilecek. Mozart, bu senfonisini Salzburg’lu zengin bir aileye ithaf etmiştir ve eser ilk seslendirilişinden sonra büyük beğeni toplamıştır.  

Barok dönemin oya gibi işlenmiş saf, kristalize tınıları biz kez dahaBursa’lı sanatseverlerle buluşacak.

Ülkemizdeki senfoni orkestralarında çok ender rastlanabilecek bu sıradışı konseri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 9 Ocak 2020 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.