29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konseri

31.10.2019 Perşembe


Şef

Solistler

Koro

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Osmangazi Salonu

Tarih

31.10.2019

Saat

20:00

Program


Robert SCHUMANN "Viyolonsel Konçertosu, Op:129"
Tolga TAVİŞ "Sensin Atatürk"

BBDSO, UZUN YILLAR UNUTULMAYACAK BİR CUMHURİYET KONSERİ İLE KARŞINIZDA!

Atatürk’ün Türklük Bilinci ve Türk Gençliği konusunda bir hikayesi…

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 31 Ekim 2019 Perşembe akşamı, sanatseverleri müzikle örülmüş, Atatürk’ün Türklük bilinci, Türk gençliği ve insansı erdemlerini öykülendiren harika bir yolculuğa çıkarıyor.

Bariton ve Anlatıcı Altuğ Dilmaç’ın yer alacağı, besteci ve şef Murat Cem Orhan’ın yönetiminde gerçekleşecek konserde, Viyolonsel sanatçısı Gülgün Akagün Sarısözen de solist olarak yer alıyor.

R.Schumann Viyolonsel Konçertosunu, özellikle ruh sağlığının çok kötü olduğu bir dönemde, 2 hafta içinde bestelemiştir. Hayal, duygu, tazelik ve mizah dolu olan bu güzel konçertoyu Viyolonsel sanatçısı Gülgün Akagün Sarısözen’in yorumuyla dinleyeceğiz.

Mert Motör Korosu, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans, Yüksek Lisans ve mezunlarından oluşan bir korodur. Tolga Taviş’in “Sensin Atatürk “ eseri için kurulan  koro, ilk konserini 10 Kasım 2018 yılında İzmir’de vermiştir.  D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı Gençlik Korosu ismini, yapmış oldukları ilk konserin ardından elim bir kaza sonucu kaybettikleri okul arkadaşları Mert Motör’ün ismi ile değiştirmişlerdir.

Bu özel gecede, Besteci ve orkestra şefi Tolga Taviş’in “Sensin Atatürk” adlı eseri, Altuğ Dilmaç’ın anlatımıyla, Bursa’da ilk kez seslendirilecek. Eserde yaklaşık 16 kişilik Mert Motör Korosu, Türk Gençliğini temsil eder. Anlatıcı ise “Türklük bilinci” olarak özetlenen bir olguyu canlandırır. Atatürk’ün insansı erdemlerinin anektodlarla anlatıldığı bu sıradışı akşamı kaçırmayın !

Gelin Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünü birlikte kutlayalım!

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 31 Ekim 2019 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

 

BİLET SATIŞ:

•        Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3 (Mesai Saatleri içerisinde)

•        Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi)

•        Online Bilet Satış:   www.biletinial.com

 

http://www.bursasenfoni.gov.tr/