GRİFFİTHS-HALLYNCK

11.04.2019 Perşembe


Şef

Solist

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Osmangazi Salonu

Tarih

11.04.2019

Saat

20:00

Program


Maurice Ravel "Pavane"             

Camille Saint-Saens "Viyolonsel Konçertosu no:1"         

Dimitri Şostakoviç "Senfoni no:1"            

Son romantik Saint-Saens, İzlenimci Ravel, 20. Yüzyıl dâhisi Şostakoviç…

Bu haftaki konserimizde, Fransız besteciler Ravel ve Saint-Saens ile Rus besteci Şostakoviç’in eserleri yer alıyor. İzlenimci akımın en önemli temsilcilerinden Maurice Ravel’in “Pavane pour une infante defunte” (ölü bir prenses için pavan) adlı eseri çalınacak. Ayrıca, 20. Yüzyıl müziğine- özellikle senfonileriyle- yön vermiş dahi Rus besteci Dimitri Şostakoviç’in ilk senfonisi no:1 de programda yer alıyor.

 Griffiths- Hallynck

Konseri, dünyanın en önde gelen pek çok ünlü sanatçısıyla birlikte kayıtlar ve konserler gerçekleştirmiş, parlak kariyeri ve aldığı ödüllerle günümüzün önde gelen orkestra şeflerinden olan Howard Griffiths yönetecek. Konserde ayrıca,  Belçika’nın ve dünyanın önemli çello solistlerinden olan ödüllü sanatçı Marie Hallynck’ten Camille Saint-Saens’in 1 numaralı viyolonsel konçertosunu dinleyeceksiniz.

(9 Nisan Salı akşamı AKKM’de, Perşembe akşamı gerçekleşecek konserin haricinde ayrıca solist Marie Hallynck, eşi solist piyanist Muhiddin Dürroğlu ile birlikte bir çello-piyano resitali vereceklerdir.)