HASAN FERİT ALNAR'I ANMA KONSERİ

22.11.2018 Perşembe


Şef

Solist

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Orhangazi Salonu

Tarih

22.11.2018

Saat

20:00

Program


Nejat Başeğmezler "Giresun'un Kayıkları"          

 Hasan Ferit Alnar "Kanun Konçertosu" 

 Ulvi Cemal Erkin "Sinfonietta"     

Hasan Ferit Alnar "Prelüd ve iki dans"    

Türk Beşleri ve Hasan Ferit Alnar…

Bu haftaki konserimizde, ölümünün 40. Yıl dönümünde ünlü bestecimiz Hasan Ferit Alnar’ı anacağız. “Türk beşleri” olarak anılan cumhuriyet dönemi bestecilerinden biri olan sanatçı, ülkemizin yetiştirdiği en önemli besteci ve orkestra şefleri arasında yer alır.

Kanun Konçertosu…

Çoksesli müzik besteciliğinin yanısıra, usta bir kanunçalar olarak tanınan Alnar’ın -türünün tek örneği olarak yazdığı- “kanun konçertosunu” ünlü kanun sanatçımız Tahir Aydoğdu solistliğinde çalacağız.

Yine “Türk beşleri” arasında yer alan Ulvi Cemal Erkin’in  “sinfonietta”  adlı eseri de programda yer alıyor. Kuşağının önemli orkestra şeflerinden biri olan şef  Orhun Orhon’un yöneteceği konserde ayrıca çağdaş bestecilerimizden Nejat Başeğmezler’in “Giresun’un Kayıkları” adlı eserini ve yine Alnar’ın uluslararası arenada büyük ilgi gören eseri “Prelüd ve iki dansı”  orkestramızdan dinleyeceksiniz.

22 Kasımda buluşmak dileğiyle…

(sanatcepte uygulaması üzerinde, bursasenfoni.gov.tr, biletiva.com, Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos gişeden  bilet satışı yapılmaktadır.)