USTALARA SAYGI KONSERİ

12.04.2018 Perşembe


Şef

Solist

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Osmangazi Salonu

Tarih

12.04.2018

Saat

20:00

Program


C.M.v.Weber "Euryanthe Uvertürü"
W.A. Mozart "Piyano Konçertosu No. 21 K.467"
A. Dvorak "Senfoni No. 9 "

İki büyük ustadan müzik ziyafeti…
Bu hafta, Türkiye’de müzik yaşamına büyük katkılar sağlamış, olgunluk dönemindeki iki önemli ismi orkestramıza konuk ediyoruz. Şef İlarion İonescu Galati ve Devlet Sanatçısı Piyanistimiz Ayşegül Sarıca…

Dünyaca tanınan ve Türkiye’de de müzikseverlerin yakından tanıdığı Rumen orkestra şefi ve keman sanatçısı Galati, ülkemizdeki neredeyse tüm orkestralarda uzun yıllar konserler yönetmiş, Ankara ve İstanbul’da Genel Müzik Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Sempatik tavırlarıyla dinleyicilerin gönlünde taht kuran sanatçı geçmişte pek çok defa orkestramıza da konuk olmuştur. Sanatçının yöneteceği konserde Weber’in “Euryanthe” uvertürü ve Dvorak’ın ünlü “Yeni Dünyadan” başlıklı 9. Senfonisini dinleyeceksiniz.

 Ayşegül Sarıca’dan Mozart…
Ülkemizin yetiştirdiği en önemli piyanistler arasında gösterilen duayen Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca, konserde dahi besteci Mozart’ın 21 nolu piyano konçertosunu seslendirecek. Sarıca uzun yıllar dünyanın önemli sahnelerinde ülkemizi en güzel şekilde temsil etmiş, aynı zamanda pek çok öğrenci yetiştirerek ülkemizdeki piyano ekolüne büyük katkı sağlamıştır.