İKİ GİTAR

19.10.2017 Perşembe


Şef

Solistler

Yer

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ - Merinos, Osmangazi Salonu

Tarih

19.10.2017

Saat

20:00

Program


J. Rodrigo "Madrigal Konçertosu" 
A. Borodin "Senfoni No. 2"
Bu haftaki konserimizde ünlü gitar konçertosu “Aranjuez”in bestecisi J. Rodrigo’nun, iki gitar ve orkestra için yazdığı “Madrigal konçerto” ve  A. Borodin’in “destansı” eseri 2. senfonisini dinleyeceksiniz.

Bursa’da ilk defa seslendirilecek olan Rodrigo’nun “Madrigal konçertosu” yine İspanyol dansları ve havalarıyla bezeli ezgiler içeriyor. İki gitar ve orkestranın uyumlu, renkli tınıları dinleyenlere kendilerini İspanya’da hissettirecek.  Rus müziğinin önemli örneklerinden Borodin’in 2. Senfonisi de bestecinin  “Prens Igor” operasındaki “Poloveç Dansları” gibi destansı bir anlatımla sizlerle buluşacak.
Konseri Letonya Ulusal Senfoni Orkestrası baş şefi Gints Glinka yönetecek. Konserin solistleri ise gitar sanatçıları Ayşegül Koca ve Jesus Serrano…

Almeria’da düzenlenen 9. Uluslar arası Jose Tomas Klasik Gitar Yarışmasındaki birincilik ödülü başta olmak üzere pek çok uluslar arası başarıya sahip gitar sanatçımız Ayşegül Koca ile Meksikalı gitar virtuozu Jesus Serrano konsere solist olarak katılacaklar.

“İki gitar” başlıklı konserimizde İspanyol ve Rus ezgileriyle buluşmak üzere…